Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | IBM |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Drive Bays | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Processor | (2) X Intel Xeon E5-2407 |
| Model Name/Number | IBM x3630 M4 |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Controllers | M5110 |
| Brand | IBM |
| Model / Part Number | x3630 M4 |
| Form Factor | 2U |
| Processor | (2) X Intel Xeon E5-2407 |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Raid Controller | M5110 |
Additional Information: