Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Form Factor | Tower/5U (rack-mountable) |
| Processor | Intel Xeon Processor |
| Controllers | Raid Controller |
| Drive Bays | (2) x 300 GB,10K RPM |
| Maximum Memory | Up to 1.5 TB |
| Maximum Internal Storage | Up to 122.9 TB |
| Brand | IBM |
| Processor | Intel Xeon Processor |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Raid Controller | Raid Controller |
Additional Information: