Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Power Supply | 670W,920Watts |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Processor | Four-core Intel Xeon E5640 2.66 GHz with 12 MB of cache per processor socket standard or six-core In |
| Form Factor | Tower/5U (rack-mountable) |
| Controllers | Raid Controller |
| Drive Bays | (2) x 300 GB,10K RPM |
| Maximum Memory | 16GB DDR3 |
| Maximum Internal Storage | 3.5" |
| Brand | IBM |
| Processor | Intel Xeon Processor |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Raid Controller | Raid Controller |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Compatible Brand | IBM |
| Model Name/Number | x3650 M4 |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Brand | Lenovo |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Form Factor | 2U |
| Memory Size | 16GB DDR3 |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Hard Drive Size | (2) x 300 GB,10K RPM |
| Brand | Lenovo |
| Model / Part Number | x3650 M4 |
| Form Factor | 2U |
| Processor | (2) X Intel Xeon E5-2620 |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Raid Controller | M5110 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Compatible Brand | IBM |
| Brand | Lenovo |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Model Number/Name | x3750 M4 |
| Form Factor | 2U |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Hard Drive Size | Upto 28.8TB with 1.8TB 2.5 SAS HDDs Upto 25.6TB with 1.6TB 2.5 SSDs Upto 16TB with 1TB 2.5 NL |
| Brand | Lenovo |
| Processor | Intel Xeon Processor |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Raid Controller | Raid Controller |
Additional Information:
Product Details:
| Brand | Lenovo |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Form Factor | 1U Rack |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Hard Drive Size | Up to 12.8 TB (2.5-inch model) Up to 12 TB (3.5-inch model) SAS/SATA |
| Brand | Lenovo |
| Processor | Intel Xeon Processor |
| Memory | 16GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive | (2) x 300 GB, 10K RPM |
| Power Supply | Redundant Dual Power Supply |
| Raid Controller | Raid Controller |
Additional Information: