Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | (2) x Intel Xeon Processor E5-2609 |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL360P G8 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR3 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL360P G8 |
| Form Factor: | 1U Form Factor |
| Processor: | (2) x Intel Xeon Processor E5-2609 |
| Memory: | 16 GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | CACHE + BATTERY |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | (2) x Intel Xeon E5-2620 V3 Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL360 G9 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR4 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL360 G9 |
| Form Factor: | 1U Form Factor |
| Processor: | (2) x Intel Xeon E5-2620 V3 Processor |
| Memory: | 16 GB DDR4 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | CACHE + BATTERY |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | Intel Xeon E5405 Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL180 G5 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR2 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL180 G5 |
| Form Factor: | 2U Form Factor |
| Processor: | Intel Xeon E5405 Processor |
| Memory: | 16 GB DDR2 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | CACHE + BATTERY |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | (2) x Intel Xeon 3.2 GHz Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL380 G4 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 2GB DDR2 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | 72 GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL380 G4 |
| Form Factor: | 2U Form Factor |
| Processor: | (2) x Intel Xeon 3.2 GHz Processor |
| Memory: | 2GB DDR2 |
| Storage Hard Disk Drive: | 72 GB |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | CACHE + BATTERY |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | Intel Xeon E5405 Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL380 G5 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR2 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL380 G5 |
| Form Factor: | 2U Form Factor |
| Processor: | Intel Xeon E5405 Processor |
| Memory: | 16 GB DDR2 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | CACHE + BATTERY |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | (2) x Intel Xeon E5-4620 V2 Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL560 G8 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR3 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL560 G8 |
| Form Factor: | 2U Form Factor |
| Processor: | (2) x Intel Xeon E5-4620 V2 Processor |
| Memory: | 16 GB DDR3 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | Cache + Battery |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | (2) x Intel Xeon E5-4620 V2 Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL560 G9 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR4 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL560 G9 |
| Form Factor: | 2U Form Factor |
| Processor: | (2) x Intel Xeon E5-4620 V2 Processor |
| Memory: | 16 GB DDR4 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | Cache + Battery |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | Intel Xeon 3 GHz Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL580 G4 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR2 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL580 G4 |
| Form Factor: | 2U Form Factor |
| Processor: | Intel Xeon 3 GHz Processor |
| Memory: | 16 GB DDR2 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | Cache + Battery |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Xeon Processor |
| Supported Operating Systems | Microsoft Windows Server |
| Processor | (2) x Intel Xeon E7420 Processor |
| Model Name/Number | HP ProLiant DL580 G5 |
| Power Supply | Dual Power Supply |
| Memory | 16 GB DDR2 |
| Controllers | CACHE + BATTERY |
| Drive Bays | (2) x 300GB SAS,10K RPM |
| Brand: | HPE |
| Model / Part Number: | HP ProLiant DL580 G5 |
| Form Factor: | 4U Form Factor |
| Processor: | (2) x Intel Xeon E7420 Processor |
| Memory: | 16 GB DDR2 |
| Storage Hard Disk Drive: | (2) x 300GB SAS, 10K RPM |
| Power Supply: | Dual Power Supply |
| Raid Controller: | Cache + Battery |
Additional Information: