Product Details:
| Brand | Cisco |
| Area Network Type | LAN Capable |
| Switch Capacity | 3G, 2G |
| Buffer Size | 128 Kb, 192 Kb |
| Power Consumption | 20W |
| Frequency | 50 Hz |
Sr. No | Switch Model |
1 | Cisco catalyst 2960XR-48FPD-I |
2 | Cisco catalyst 2960XR-48LPD-I |
3 | Cisco catalyst 2960XR-24PD-I |
4 | Cisco catalyst 2960XR-48TD-I |
5 | Cisco catalyst 2960XR-24TD-I |
6 | Cisco catalyst 2960XR-48FPS-I |
7 | Cisco catalyst 2960XR-48LPS-I |
8 | Cisco catalyst 2960XR-24PS-I |
9 | Cisco catalyst 2960XR-48TS-I |
10 | Cisco catalyst 2960XR-24TS-I |
Product Details:
| Brand | Cisco |
| Product ID | CISCO GLC-TE |
| Interfaces | RJ-45 CONNECTOR |
| Product Type | Transceiver Module |
| Voltage | 50 V |
| Wattage | 1.1 Watts |
Product Details:
| Brand | Cisco |
| Area Network Type | LAN Capable |
| Switch Capacity | 3G, 2G |
| Buffer Size | 128 Kb, 192 Kb |
| Power Consumption | 15W |
| Frequency | 50 Hz |
Sr.No | Switch Model |
1 | Cisco catalyst WS-C2960L-8TS-LL |
2 | Cisco catalyst WS-C2960L-8PS-LL |
3 | Cisco catalyst WS-C2960L-16TS-LL |
4 | Cisco catalyst WS-C2960L-16PS-LL |
5 | Cisco catalyst WS-C2960L-24TS-LL |
6 | Cisco catalyst WS-C2960L-24PS-LL |
7 | Cisco catalyst WS-C2960L-48TS-LL |
8 | Cisco catalyst WS-C2960L-48PS-LL |
Product Details:
| Brand | Cisco |
| Model | SFP-GE-T SFP |
| Interfaces | 1 x Cisco SFP-GE-T 1000BASE-T SFP |
| Product Type | SFP (MINI-GBIC) TRANSCEIVER MODULE - RJ-45 |
| Wattage | 1.1 Watts |
| Voltage | 50 V |
| Data Transfer Rate | 100 Mbps |
Product Details:
| DRAM | 512 MB |
| Dimensions | 1.75 * 16.0 * 17.5 inch |
| Flash Memory | 128 MB |
| 10/100/1000 Ethernet ports | 24 |
| Uplink interfaces | 2 SFP+ |
| Power supply | 250WAC |
Product Details:
| Model Name/Number | VWIC 2MFT-G703 |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 1000 Mpbs |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Interfaces | 2 x E1 WAN |
| Wattage | 1.1 Watts |
Product Details:
| Model Name/Number | VWIC2-1MFT-T1/E1 |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 100 Mbps |
| Product ID | CISCO VWIC2-1MFT-T1/E1 |
| Interfaces | Voice Interface Card |
| Flash Memory | 64 MB |
Product Details:
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 100 mbps |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Number Of Ports | 1 X FIBER CHANNEL |
| Product Type | SFP |
| Power Source | Electric |
Product ID | CISCO DS-SFP-FC4G-SW |
Product Description | CISCO DS-SFP-FC4G-SW 4GBPS FIBRE CHANNEL SFP LC 100 TRANSCEIVER MODULE |
Interfaces/Ports | 1 X FIBER CHANNEL |
Product Type | SFP |
Product Details:
| Model Name/Number | VIC2-2E/M |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 100 Mbps |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Flash Memory | 64 MB |
| Memory | 8 GB |
Product Details:
| Brand | Cisco |
| Material | PVC |
| Voltage | 240 V |
| Thickness | 2.5 mm |
| Number of Pins | 2 |
| Operating Temperature | -25 deg C ~ +75 Degree C |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Memory Size | 512 MB |
| Brand | Cisco |
| Read Speed | 160MB/S |
| Packaging Type | Packet |
| Usage | Camera |
| Material | Plastic |
|
COMPACT FLASH 32 MB |
|
COMPACT FLASH 64MB |
|
COMPACT FLASH 128 MB |
|
COMPACT FLASH 512 MB |
|
COMPACT FLASH 1GB |
|
COMPACT FLASH 2GB |
Product Details:
| Model Name/Number | WIC-1T |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 1000 Mbps |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Interfaces | 1 Ports |
| Product Type | WAN Interface Card |
Product Details:
| Model Name/Number | HWIC-2FE |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 100 mbps |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Voltage | 50 V |
| Weight | 1.1 W |
Detail: | HWIC two routed port Cisco Router High-Speed WAN Interface card |
Device Type | Expansion module |
Form factor | Plug-in module |
Interfaces/Ports | 2 x RJ-45 10/100Base-TX Auto-sensing/Auto-negotiating/Auto MDI/MDI-X |
Product Details:
| Model Name/Number | WIC1B-S/T |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 100 Mbps |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Interfaces | 1 |
| Flash Memory | 64 MB |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Model Name/Number | CISCO WIC-2T 2600 |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 100 mbps |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Interfaces | 2 Ports |
| Product Type | Expansion Module |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Model Name/Number | BRI4B-S/T |
| Brand | Cisco |
| Network Speed | 1000 Mpbs |
| Number of Ports/Pins | 6 |
| Voltage | 50 V |
| Wattage | 1.1 Watts |
Product Details:
| Model Number | MGBLX1 |
| Material | PCB |
| Operating Temperature | -5- 45 DegreeC |
| Frequency | 2.4 GHz frequency range |
| Channel | 15 |
| Supply Voltage | 2.7 to 3.6V |